TDK CGA4J3C0G2E682J125AA
CAP CER 6800PF 250V C0G 0805 / 6800 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet18ページ2年前
Upverter
TDK
在庫履歴
3か月間の傾向:
+266%
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-06-26
関連部品
Multilayer Ceramic Capacitor, 6800 pF, 250 V, 5%, C0G (NP0), 0805 2012 Metric
250V 6.8nF NP0 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
100V 6.8nF 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V 6800pF C0G 0805 5% AEC-Q200
Yageo GroupC0805C682J4GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 6800pF C0G 0805 5%
KYOCERA AVXLD05YA682JAB2A
Cap Ceramic 0.0068uF 16V C0G 5% SMD 0805 125°C Embossed T/R
説明
Cap Ceramic 0.0068uF 250V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
250V 6.8nF 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Mlcc,0805,c0G,250V,6.8Nf,1.25Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA4J3C0G2E682J125AA
Cap Ceramic 0.0068uF 250V C0G 5% SMD 0805 125°C Blister Plastic T/R
Avnet Japan
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0068uF, Surface Mount, 0805
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=6.8nF, LxWxT:2x1.25x1.25mm
Multilayer Ceramic Capacitors 0805 250v cog 682 5% automotive
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 250, CAP VALUE: 682, TOL: +/-5%, THICKNESS: 1.25 +/-0.20
CAP, 6800PF, 250V, 5%, C0G/NP0, 0805; Capacitance: 6800pF; Voltage Rating: 250V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: CGA Series; Operati