TDK C3216CH2J121J060AA
630V 120pF CH 卤5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet34ページ4年前
TDK
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
50V 120pF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31C121JBCNNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 120pF, Surface Mount, 1206 inch
500V 120pF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 120pF 100V C0G 5% SMD 1206 125°C Plastic T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00012uF, Surface Mount, 1206
Yageo GroupC1206C121J5GACTU
1206 C 120PF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +125DEGC, C0G DIELEC, +/-5%
説明
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=120pF, LxWxT:3.2x1.6x0.6mm
Mlcc,1206,ch,630V,120Pf,0.6Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C3216CH2J121J060AA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, CH, 60ppm/Cel TC, 0.00012uF, Surface Mount, 1206
EIA CASE SIZE: 1206, VOLTAGE: 630, CAP VALUE: 121, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.60 ± 0.15