TDK C1632X5R1A105M070AC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0612
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ7年前
Ciiva
Newark
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-10-31
LTD Date2019-03-31
関連部品
Yageo GroupC0402C105M8PACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 1uF X5R 0402 20%
KYOCERA AVX0402ZD105MAT2A
CERAMIC CAPACITOR 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X5R ±20% 1muF
Yageo GroupC0603C105M8PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 1uF 10V X5R 20% Pad SMD 0603 85C T/R
Samsung Electro-MechanicsCL05A105MP5NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 10 V, ± 20%, X5R, 0402 [1005 Metric]
Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 10 V, ± 10%, X5R, 0402 [1005 Metric]
説明
CAPACITOR CERAMIC, 1UF, 10V, X5R, 20%, 0612, FULL REEL
EIA CASE SIZE: 0612, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 1000000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.70 ± 0.10
CAP 1UF 10VDC X5R 20% SMD 0612