TDK B82733F2142B001
Common Mode Choke, 27000uH, 50%, 2 Element, Ferrite-Core
データシート & ドキュメント
Burklin Elektronik
Datasheet8ページ7年前
Newark
Farnell
Future Electronics
EPCOS
Introduction Date2006-06-10
関連部品
TE ConnectivityRN214-0.8-02
Common Mode Chokes Dual 27mH 10kHz 800mA 500mOhm DCR Thru-Hole
TE ConnectivityRN114-0.8-02
General Purpose Inductor, 0.027uH, 30%, 2 Element, Ferrite-Core
General Purpose Inductor, 27000uH, 50%, 2 Element, Ferrite-Core
Box Tin (Sn) 2 INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1mA Common Mode Choke 900mA 750mOhm 10kHz 24mm
Common Mode Choke Through Hole Power Line 500mA (Typ) 2 Lines 1.25 Ohm (Typ) -40°C ~ 125°C
説明
Common Mode Chokes Dual 27000uH 10kHz 1.4A 0.44Ohm DCR Thru-Hole Box
Power Line Chokes, L=27mH Rated current=1.4A, LxWxT:26.5mmx24.8mmx14mm
Power line choke, radial, 27 mH, 1.4 A, B82733F2142B001
Choke, Common Mode, 27 mH, 1.4 A
300V 1.4A 2 27mH@ 10 kHz 440m¦¸(Typ) , 26.5mm*24.8mm*14mm
Tray Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 2 INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1mA Common Mode Choke 1.4A 440mOhm 10kHz 26.5mm
B82733F 27000uH 1400mA -30/50%
CHOKE, FRAME CORE, 27MH, 1.4A; Inductance:27mH; Rated Current:1.4A; Product Range:B82733F Series; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017); Core Material:Ferrite; DC Current Max:1.4A; DC Current Rating:1.4A; DC Resistance Max:0.44ohm; External Depth:24.8mm; External Length / Height:14mm; External Width:26.5mm; Height:14mm; Inductance Tolerance:-50% to +30%; Inductor Case Style:Through Hole; Inductor Type:Power Line Choke; No. of Pins:4Pins