TDK B72220S621K101
B722 Series 825 V 620 Vrms 1650 V Clamp 6500 A 280 pF StandarD Leaded Varistor
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet46ページ14年前
Datasheet46ページ14年前
_legacy Avnet
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Epcos B72220S0621K101 625V 230J 20mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
VARISTOR 1.1KV 6.5KA DISC 20MM / 1.1 kV 6.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
LittelfuseV660LA100BP
LA Series 850 VDC 660 V RMS 1650 V Clamp 6500 A 400 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV660LT100BP
Var MOV 660VAC/850VDC 6500A 1100V Thru-Hole Radial T/R
StandardD Series 20 mm 1 Circuit Through Hole 1.1KV 6.5KA MOV Varistor
LittelfuseV625LA80BP
Varistor Metal Oxide 625 Volt AC 825 Volt 6500 Amp 1100 Volt Through Hole Bulk
説明
Varistor, 625 Vrms @ +85 C, 825 VDC @ +85 C, 6500 A (Max.) @ +85 C, Leaded
Var MOV 625VAC/825VDC 6500A 1000V Thru-Hole Radial Bulk
TVS Varistor, 625 VAC, 825 VDC, StandarD B722, 1.65 kV, Disc, Radial Leaded, 20 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
Varistor, 230J, Through Hole Mount
Varistor Temperature range: -40 ... 85 °C Code: S20K625 IEC-climate category: 40/85/56 Pitch: 10 mm Direct voltage max.: 825 V Energy: 230 J Surge current: 6.5 kA
VARISTOR, 1.65kV, 20mm DISC; Voltage Rat; VARISTOR, 1.65kV, 20mm DISC; Voltage Rating VAC:625V; Voltage Rating VDC:825V; Product Range:StandarD Series; Clamping Voltage Vc Max:1.65kV; Varistor Case Style:Disc 20mm; Peak Surge Current @ 8/20 S:6.5kA