TDK B72214Q0321K101
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=320Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs, 1time)=8000A
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
TDK
Datasheet25ページ8年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
element14 APAC
Farnell
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
TVS Varistor, MOV, 385 V, 505 V, B722 Series, 1.025 kV, Disc 20mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
Varistors; TDK; B72214P2381K101; 1.025 kV; 505 V; Through Hole; 390 pF
PanasonicERZ-E11A561
Varistor [Panasonic Automotive & Industrial Systems] ERZE11A561 Varistor
LittelfuseV14E385P
UltraMOV® Series 505 VDC 385V RMS 1025V Clamp 360 pF Radial Metal Oxide Varistor
LittelfuseV14E320P
UltraMOV Series - High Surge Current Radial Leaded Varistor, 6000A, disc 14mm, RoHS
説明
BULK 2 Radial Through Hole VARISTOR TVS Varistor 840V 65A 14mm 10%
510V 8KA 1 459V 561V 420V 320V 185J 500pF@1kHz 16.5mm*19.5mm
Var MOV 320VAC/420VDC 8000A 510V Thru-Hole Radial Bulk
SIOV-Q Metal oxide varistor 320Vrms 0.8W
Varistor, 185J, Through Hole Mount
VARISTOR, MOV, 840V, DISC 14MM; Voltage Rating VAC:320V; Voltage Rating VDC:420V; Product Range:EnergetiQ B722 Series; Clamping Voltage Vc Max:840V; Varistor Case Style:Disc 14mm; Peak Surge Current @ 8/20µS:8kA RoHS Compliant: Yes