TDK B57237S150M
Epcos 15Ohms 3100mW NTC Thermistor; 90s; 15 (Dia.) x 7mm
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet20ページ12年前
element14 APAC
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
INRUSH CURRENT LIMITING THERMISTOR NTC Thermistor, 15ohm, Through Hole Mount
Thermistor NTC 16 Ohm 20% 2-Pin Radial 3165K Bulk Automotive
NTC Thermistor, 15ohm, Through Hole Mount
VishaySL1215003
ICL 15R 20% 3A 12MM
VishaySL1215004
NTC Thermistor, 40J, 15ohm, Through Hole Mount
説明
Thermistor NTC 15 Ohm 20% 2-Pin Radial 3000K Bulk Automotive
Thermistor Resistance technical notation: 15R Temperature range: -55 ... 170 °C Thermal time constant: 90 s (in air) IEC-climate category: 55/170/56 Pitch: 7.5 mm Rated temperature: 25 °C Resistance @ 25°C: 15 Ohm W 25/100 value: 3000 K
THERMISTOR, NTC; Thermistor Type:NTC; Resistance:15ohm; Thermistor Tolerance:-20% to 20%; Beta Value (K):3000K; Operating Temperature Range:-55°C to +170°C; Thermistor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Beta Value Lower Limit Temperature:25°C; Body Diameter:15mm; Current Max:3A; Current Temperature:25°C; Lead Length:25mm; Operating Temperature Max:+170°C; Package / Case:Radial; Resistance Temperature:25°C; Resistance Tolerance:± 20%; Resistance Tolerance +:20%; Resistance Tolerance -:20%; Series:B572; Temperature Upper Limit Beta Value:100°C