TDK B32674D6155K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1.5uF, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
element14
Datasheet7ページ18年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.80
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM, 1.5UF, 305V, 10%, RADIAL
Yageo GroupR46KR415050M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1.5uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KR415000M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 750V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1.5uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR463R415050M1K
説明
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM, 1.5UF, 630V, 10%, RADIAL
Capacitor,PP Metallized,Cap 1.5 uF,Tol 10%,Vol-Rtg 630VDC,Radial,ESR 0.0143 Ohms
1.5µF Film Capacitor630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.240" L x 0.492" W (31.50mm x 12.50mm)
Cap Film 1.5uF 630V PP 10% (31.5 X 12.5 X 21.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 27.5mm 0.0179 Ohm 105C Automotive Bulk
FILM CAPACITOR Radial film capacitor 10% 1.5muF 350V
CAPACITOR PP FILM, 1.5UF, 630V, 10%, RADIAL; Product Range:EPCOS - B32674 Series; Capacitance:1.5µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:630V; Capacitor Case Style:-; Series:MKP