TDK B32560J0105K000
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
TDK
Datasheet46ページ7年前
Newark
JRH Electronics
TME
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
Yageo GroupR82DC4100DQ60K
Yageo GroupR82DC4100AA60K
Cap Film 1uF 63V PET 10%( 7.2 X 5 X 10mm) Radial Stacked 5mm 105C Bulk Automotive AEC-Q200
Yageo GroupR82DC4100Z360K
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Cap Film 1uF 63V PET 10% (7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
説明
Cap Film 1uF 63V PET 10% (9 X 4 X 6.8mm) Radial Stacked 7.5mm 125C Bulk
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 1uF, 63V DC, 4mm(W) x 6.8mm(H) x 9mm(L)
CAP, 1µF, 63V, 10%, PET, THROUGH HOLE; Capacitance: 1µF; Voltage Rating: 63V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: B32560 Series; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminals
Film Capacitor, 1Uf, 63V, Radial; Dielectric Type:metallized Pet Stacked; Capacitor Case / Package:radial Box - 2 Pin; Capacitance:1Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage(Ac):40V; Voltage(Dc):63V; Capacitor Mounting:through Hole Rohs Compliant: Yes