TDK B32529C1103K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet45ページ12年前
Farnell
Newark
DigiKey
TME
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
Yageo GroupR82EC2100DQ50K
Yageo GroupR82EC2100AA50K
Cap Film 0.01uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Yageo GroupR82EC2100CK50K
Cap Film 0.01uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 105C T/R
説明
CAPACITOR PEN FILM, 0.01UF, 100V, 10%, RADIAL
10000pF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial 0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
CAPACITOR PEN FILM, 0.01UF, 100V, ± 10%,; CAPACITOR PEN FILM, 0.01UF, 100V, RADIAL; Capacitance:0.01µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Dielectric Type:Polyethylene Naphthalate; Voltage Rating:100V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:5mm