TDK B32021A3682M000
Film Capacitor, Polypropylene, 1500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.0068uF, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
TME
Datasheet23ページ5年前
Newark
Ciiva
EPCOS
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2007-03-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
Yageo GroupF850AP682M300A
Film Capacitor, Polypropylene, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.0068uF, Through Hole Mount, 5124
PanasonicECW-HA3C682J
Cap Film 0.0068uF 1600V PP 5% (17.8 X 6.1 X 12.1mm) Radial 15mm 105C Ammo
Yageo GroupR413I16800000M
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.0068uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-H16682JV
6800 pF Film Capacitor 424V 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Yageo GroupR413F16800000M
Epcos B32652 6.8nF Polypropylene Film Cap 1600V dc; 500V ac +/-10%; Through Hole
説明
Polypropylene capacitor; 6.8nF; 1500V; 20%; p=10mm; 13.00x5.00mm; -40+110deg.C
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 20% 6.8nF 300V
CAP, 6800PF, 20%, PP; Capacitance: 6800pF; Suppression Class: Y2; Product Range: B32021 Series; Voltage Rating X: -; Voltage Rating Y: 300V; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 20%; dv/dt Rat