TDK-Lambda CCG6-24-12DF
Isolated Through Hole DC/DC Converter, ITE & Industrial, DIP, 4: 1, 6 W, 2 Output, 12 V
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet5ページ4年前
Electro Sonic
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+33.60%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-01-05
説明
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 6W 24Vin 12Vout Dual DIP
DC-DC Regulated Power Supply Module
DC-DC Converters, PCB mount, Dual Output, Output: 6W, ±12V, Isolated type
DC-DC CONVERTER, DUAL OUT, 6W, 9-36VIN, +-12VOUT, 0.25A, TH, CCG SERIES
DC-DC CONVERTER, 12V/-12V, 0.25A/-0.25A ROHS COMPLIANT: YES
TDK-Lambda CCG6-24-12DF DCDC转换器
直流-直流 转换器, 12V/-12V, 0.25A/-0.25A;
Outputs = 2 / Output Voltage 1 V = 12 / Output Current 1 mA = 250 / Output Voltage 2 V = -12 / Output Current 2 mA = 250 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 6 / Input Voltage Min. V = 9 / Input Voltage Max. V = 36 / Mounting Type = Through Hole / Termination Type = PCB Pins / Package Type = DIP / Efficiency % = 88 / Ripple & Noise (V) mV = 200 / Protection Type = Over Current Protection / Protection Type = Over Voltage Protection / Protection Type = Over Temperature Protection / Insulation Voltage kV = 2 / MTBF h = 4000000 / Length mm = 19 / Width mm = 12.4 / Height mm = 11.5 / Warranty = 5 Years