Taoglas SGGP.12.4.A.02
Patch Antenna, Dual Band, Right Hand Circular, 1.57542 GHz, 1.602 GHz, Surface Mount
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet18ページ8年前
JRH Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.63%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
関連部品
Yageo GroupW3544A
Composite PCB Antenna, Dual Band, 824 MHz to 960 MHz, 1.71 GHz to 2.17 GHz Surface Mount
Yageo GroupW3006
Chip Antenna, Dual Band, Linear, 2.4 GHz to 2.5 GHz, 5.15 GHz to 5.85 GHz, Surface Mount
Yageo GroupW3043
1.575GHz, 2.4GHz Chip RF Antenna 1.575GHz, 2.4GHz ~ 2.483GHz 0.35dBi, 4dBi Solder Surface Mount
D-Puck Internal Antenna 2.4 to 2.5GHz/5.15 to 5.875GHz 50Ohms Surface Mount T/R Bulk
Antenna Wide Band 3dB Gain 2500MHz/6000MHz 2-Pin SMD T/R
Antenna Patch 8dBi Gain 2500MHz/5850MHz Automotive Tray
説明
Patch Antenna, 1.602Ghz, 2.94Dbi; Antenna Type:Patch; Frequency Min:-; Frequency Max:1.602Ghz; Antenna Mounting:Smd; Gain:2.94Dbi; Vswr:-; Input Power:-; Input Impedance:50Ohm; Antenna Polarisation:-; Product Range:-; Svhc:No Svhc Rohs Compliant: Yes |Taoglas SGGP.12.4.A.02
Compatible GNSS Networks = GPS / Compatible GNSS Networks = Galileo / Compatible GNSS Networks = GLONASS / Gain = 2.7 dBi / Mounting Type = SMD / Frequency Band Range = 1.57 ... 1.61 GHz / Impedance Ohm = 50 / Length mm = 12 / Width mm = 12 / Height mm = 4 / Material = Ceramic / Operating Temperature Min. °C = -40 / Operating Temperature Max. °C = 85