STMicroelectronics STTH20R04FP
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 20A, 400V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet16ページ8年前
Datasheet10ページ20年前
Datasheet10ページ20年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-5.71%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2007-11-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-05-30
LTD Date2022-11-30
関連部品
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 16A, 600V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 15A, 600V V(RRM), Silicon, TO-220AC
onsemiRHRP1560
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 15A, 600V V(RRM), Silicon, TO-220AC
onsemiRHRP3060
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 600V 30A 2-Pin (2+Tab) TO-220AC Rail
STMicroelectronicsSTTH1502FP
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 15A, 200V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon, TO-220
説明
STTH20R04 Series 20 A 400 V Flange Mount Ultrafast Rectifier - TO-220FP-2
Rectifier Diode Switching 400V 20A 45ns 2-Pin(2+Tab) TO-220FPAC Tube
Ultrafast 400V; Repetitive Peak Reverse Voltage:400V; Average Forward Current:20A; Diode Configuration:Single; Forward Voltage Max:1.7V; Reverse Recovery Time:45Ns; Forward Surge Current:150A; Operating Temperature Max:175°C Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics STTH20R04FP