STMicroelectronics STM32F101VGT6
Mainstream Access line, ARM Cortex-M3 MCU with 1 Mbyte Flash, 36 MHz CPU
Upverter
Datasheet108ページ15年前
TME
HQonline
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+29.39%
関連部品
Microcontroller 32-Bit ARM7TDMI RISC 64KB Flash 2.5V/3.3V 128-Pin LQFP
STMicroelectronicsSTM32L151VET6
Ultra-low-power ARM Cortex-M3 MCU with 512 Kbytes Flash, 32 MHz CPU, MCD, USB, 2xOp-amp
STMicroelectronicsSTM32L151VDT6
Ultra-low-power ARM Cortex-M3 MCU with 384 Kbytes Flash, 32 MHz CPU, USB, 3xOp-amp
STMicroelectronicsSTM32L151VCT6
Ultra-low-power ARM Cortex-M3 MCU with 256 Kbytes Flash, 32 MHz CPU, USB, 3xOp-amp
MCU 32-bit ARM Cortex M3 RISC 512KB Flash 3.3V/5V 100-Pin LQFP Tray
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M3 CPU, 32MHz, CMOS, PQFP100
説明
STM32F101VGT6,32BIT ARM CORTEX M3 MICROCONTROLLER,36MHZ,1 MB FLASH,100-PIN LQFP
ARM-BASED 32-BIT MICROCONTROLLER RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M3 CPU, 36MHz, CMOS, PQFP100
MCU 32-bit STM32F ARM Cortex M3 RISC 1024KB Flash 2.5V/3.3V 100-Pin LQFP
STM32F Series 1 MB Flash 80 kB RAM ARM Based 32-Bit Microcontroller - LQFP-100
STMicroelectronics STM32F1, ARM Cortex M3, 100, LQFP, 0CAN
MCU, 32BIT, CORTEX-M3, 36MHZ, LQFP-100; Product Range: STM32 Family STM32F1 Series Microcontrollers; Architecture: ARM Cortex-M3; No. of Bits: 32bit; CPU Speed: 36MHz; Program Memory Size: 1MB; RAM Memory Size: 80KB; No. of Pi