STMicroelectronics STM32F100VET6B
MCU 32-bit STM32F ARM Cortex M3 RISC 512KB Flash 2.5V/3.3V 100-Pin LQFP Tray
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Upverter
Datasheet98ページ13年前
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
STMicroelectronics
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.22%
サプライチェーン
Country of OriginMalaysia, Philippines, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.25
Introduction Date2010-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
MCU 32-bit SAM7X ARM7TDMI RISC 128KB Flash 1.85V/3.3V 100-Pin LQFP T/R
説明
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M3 CPU, 24MHz, CMOS, PQFP100
STMICROELECTRONICS STM32F100VET6B 32 Bit Microcontroller, 24 MHz, 512 KB, 32 KB, 100 Pins, LQFP
Mainstream Value line, ARM Cortex-M3 MCU with 512 Kbytes Flash, 24 MHz CPU, motor control and CEC functions