STMicroelectronics STM1061N25WX6F
Voltage Detector, Active-Low, Open-Drain, 700 mV to 6.0 V Operating, 2.5 V Threshold, SOT-23-3
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
TME
Datasheet23ページ19年前
iiiC
Nu Horizons
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.64%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2005-09-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Texas InstrumentsTLV809K33DBVT
3-pin voltage supervisor (reset IC) with active-low, push-pull reset in 3 pin SOT23 3-SOT-23 -40 to 85
Texas InstrumentsTPS3809L30QDBVRQ1
Automotive, 3-pin voltage supervisor (reset IC) with active-low, push-pull reset 3-SOT-23 -40 to 125
Voltage Supervisor, 3-Pin, Microprocessor, Very Low Supply Current, Reset Monitor 2.93 V
Processor Supervisor 2.32V 1 Active Low/CMOS/Push-Pull 3-Pin SOT-23 T/R
MCP121 Series 2.93V 80 ms Surface Mount Micropower Voltage Supervisor SOT23-3
説明
STM1061 Series 2.5 V 30 us Surface Mount Low Power Voltage Detector - SOT-23
Processor Supervisor 2.5V 1 Active Low/Open Drain 3-Pin SOT-23 T/R
ROHS3Compliant Tape & Reel (TR) STM1061 Simple Reset/Power-On Reset supervisor 2.55V 3.04mm 30mus Typical Propagation Delay 320mW
VOLTAGE DETECTOR, 6V, SOT-23-3; Threshold Voltage: 2.5V; No. of Supervisors / Monitors: 1Monitors; Supply Voltage Min: 700mV; Supply Voltage Max: 6V; Reset Type: Active-Low, Open-Drain; Digital IC Case: SOT-23; No. of Pins: 3Pi