STMicroelectronics L6932D1.2
L6932 Series 1.2 V 2 A SMT Ultra Low Drop Output Linear Regulator - SOIC-8
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Upverter
Datasheet11ページ20年前
Datasheet11ページ20年前
iiiC
DigiKey
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1980-01-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-08-10
LTD Date2021-02-10
関連部品
STMicroelectronicsL6932D2.5TR
L6932 Series 2.47 V 2 A Fixed Output Surface Mount Voltage Regulator - SOIC-8
STMicroelectronicsL6932D2.5
L6932 Series 2 A 2.5 V Output SMT Ultra Low Dropout Linear Regulator - SOIC-8
STMicroelectronicsLD1117D33CTR
LD1117 Series 1300 mA 3.3 V Fixed Output Positive Voltage LDO Regulator - SOIC-8
説明
STMICROELECTRONICS L6932D1.2 Fixed LDO Voltage Regulator, 2V to 14V in, 1.2V/2A out, SOIC-8
L6932D1.2, LDO Voltage Regulator, Adjustable 2.5A, 1.2 to 5 V +/-1%, 8-Pin SOIC
Ic, Voltage Regulator; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:2V; Input Voltage Max:14V; Fixed Output Voltage Nom.:1.2V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:2A; Dropout Voltage Vdo:-; Ldo Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics L6932D1.2