Siemens 3SU11500AB401BA0
Pushbutton, green, unlit , mounting Ø 22.3 mm, IP20/IP66/IP67/IP69/IP69K, 3SU1150-0AB40-1BA0
Production
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ11年前
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-55.25%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2019-11-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
説明
Pb Switch, Spst-No, 10A, 500V, Screw; Switch Operation:Momentary; Contact Configuration:Spst-No; Contact Voltage Ac Nom:500V; Contact Voltage Dc Nom:500V; Contact Current Max:10A; Switch Terminals:Screw; Product Range:Sirius Act 3Su Rohs Compliant: Yes |Siemens 3SU1150-0AB40-1BA0
Siemens 3SU11500AB401BA0 SIRIUS Non-Illuminated Pushbutton. SIRIUS Complete Non-Illuminated Pushbutton Unit, Round, 22 mm, 1NO, Momentary Contact Mode, Flat Button Operator, Bezel/Housing: Metal, Screw Terminal, NEMA 1/2/3/3R/4/4X/12/13/IP66/IP67/IP69/IP69K, Metal, Shiny, Green, Environmental Conditions: -25 to 70 deg C Operating, -40 to 80 deg C Storage, 10 to 95% Relative Humidity. Additional Description: SIEM-3SU1150-0AB40-1BA0 PUSHBUTTON, MOM, GRN, FLUSH. Catalog Description: Pushbutton, 22mm, round, metal, shiny, green, flat button, momentary contact type, with holder, 1NO, screw terminal.