Sensata DRA1-CMXE60D10
Relay; Solid State; DIN Mount; 60 VDC/8 A Output; 20-28 VDC Input
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet5ページ14年前
Sager Electronics
TodayComponents
Newark
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+9.20%
関連部品
Relay; Solid State; DIN Mount; 60 VDC/8 A Output; 3-10 VDC Input
SensataCMX60D10
Relay; SSR; Gen Purp; SPST-NO; Cur-Rtg 10A; Ctrl-V 3-10DC; Vol-Rtg 0-60DC; PCB Mnt; UL
Sensata /CrydomMCMX60D10
Relay SSR 15mA 10V DC-IN 10A 60V DC-OUT 4-Pin SIP
PanasonicAQZ192
AQZ PhotoMOS Series 10 mA 60 V 8 mOhm 1 Channel Solid State Relay - SIP-4
LittelfuseCPC1709J
SSR RELAY SPST-NO 9A 0-60V / Solid State SPST-NO (1 Form A) ISOPLUS264™
LittelfuseCPC1909J
Solid State Relay 100mA 1.4V DC-IN 15A 60V AC/DC-OUT 4-Pin(4+Tab) ISOPLUS 264 Tube
説明
CRYDOM DRA1-CMXE60D10Solid State Relay, SPST-NO, 10 A, DIN Rail, Cage Clamp, 1 VDC, 60 VDC
Sensata Crydom DRA1CMXE60D10 SSR Relay DIN Rail 60VDC 8A 20-28VD
Relay SSR 12mA 28V DC-IN 10A 60V DC-OUT
SSR, DIN MODULE, 60VDC, 8A; Control Voltage Type:DC; Control Voltage Range:20V DC to 28V DC; Operating Voltage Range:1V DC to 60V DC; Peak Surge Current:100A; Contact Configuration:SPST-NO; Load Current:10A; Relay Terminals:Cage Clamp; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Contact Configuration:SPST-NO; Control Current @ 5VDC:15mA; Control Voltage DC Max:28V; Control Voltage DC Min:20V; Isolation Voltage:2.5kV; Load Current RMS Max:8A; Mounting Type:DIN Rail; RMS Load Current Min:0A; RMS Load Voltage Max:60V; RMS Load Voltage Min:1V; Series:DRA; Surge Current:100A; Terminal Type:Cage Clamp
Manufacturer Crydom Part No: DRA1-CMXE60D10 RoHS: Yes Output Type: DC I/O Isolation Voltage: 2500(RMS) V Family: DRA1 CMX Input Type: DC Supplier_Package: N/A Packaging: N/A Input Voltage: 20 - 28 V Maximum Output Current: 10 A Circuit Arrangement