Schneider Electric XB5AD912R4K7
Potentiometer, Harmony 22MM, Plastic, 4.7K Ohms, 1W, Linear, 6MM Shaft
データシート
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet4ページ8年前
Datasheet4ページ9年前
Datasheet79ページ9年前
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+4.92%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
TraceParts
3Dダウンロード
説明
Schneider Electric Square D Harmony Potentiometer, 30 V AC/42 V DC, 1 W Power, 4700 Ohm Resistance, -40 to 158 deg F, 50000 Cycles Rotational Life, Cermet, 30 mm W x 82 mm D x 42 mm H Dimensions
POTENTIOMETER, LINEAR, 4.7K, 1W, KNOB; Track Resistance: 4.7kohm; No. of Turns: 1Turns; Track Taper: Linear; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 10%; Product Range: Harmony XB5 Serie; Available until stocks are exhausted