Schneider Electric ABLM1A12021
Power Supply, Ac-Dc, 1 O/P, 12V, 2.1A Rohs Compliant: Yes |Schneider Electric ABLM1A12021
データシート
価格と在庫
データシート & ドキュメント
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet8ページ5年前
Datasheet8ページ5年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+42.72%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
TraceParts
3Dダウンロード
説明
Schneider Electric Power supplies for industrial use, ABLM1A12021 - ABLM1A12021
Regulated Power Supply, 100-240V AC, 12V 2.1 A, single phase, Modular
MODICON POWER SUPPLY 12VDC 2.1AMP | Schneider Electric ABLM1A12021
Power Supply, 100 to 240V AC, 12 V DC, 25W, 2.1A, DIN Rail
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 12 / Output Current 1 A = 2.1 / Output Voltage Nominal 1 V = 12 / Output Type = Adjustable / Input Voltage Nominal = 100 ... 240 VAC / Rated Power W = 25 / Input Voltage Min. V = 90 / Input Voltage Max. V = 264 / Ripple & Noise (V) mV = 100 / Termination Type = Screw Terminal / Series = ABLM1 / Efficiency % = 85 / Protection Rating = IP20 / Operating Temperature Min. °C = -25 / Operating Temperature Max. °C = 55 / Depth mm = 55.6 / Height mm = 91 / Warranty = 18 Months / Width mm = 36