Schneider Electric 788XCXM4L-12D
Electromechanical Relay, 3PDT, 16A (Contact), 28VDC (Contact), Random, AC/DC Output
Obsolete
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
Relay Specialties788XCXM4L-12D181
1h
Datasheet4ページ11年前
Master Electronics
Farnell
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2014-09-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Power Relay 12VDC 10A 3PDT(28x31.5x42.9)mm Socket
Relay;E-Mech;3PDT;Ctrl-V 12DC;10A;250VAC;Socket Mount;11 Pin Octal;MK-S Series
Power Relay 12VDC 10A 3PDT(38.73x35.56x48.38)mm Socket
TE ConnectivityKUIP-14D15-12
Electromechanical Relay 12VDC 120Ohm 10A 3PDT (38.89x35.71x55.55)mm Plain Case Industrial Relay
Weidmuller8799030000
Power/Signal Relay, 3PDT, Momentary, 0.109A (Coil), 12VDC (Coil), 1200mW (Coil), DC Input, AC Output, Panel Mount
Power Relay 12VDC 10A 3PDT(27.5x31x42)mm Socket
説明
Relay, E-Mech, 3PDT, 10A, 12VDC, LED/Locking Pushbutton, Blade Terminals, IP40
POWER RELAY, 3PDT, 12VDC, 16A, PLUG IN;; POWER RELAY, 3PDT, 12VDC, 16A, PLUG IN; Product Range:MAGNECRAFT - 788 Series; Coil Voltage:12VDC; Contact Current:16A; Contact Voltage VAC:277V; Contact Voltage VDC:28V; Contact Configuration:3PDT; Coil Resistance:120ohm; Series:788
MAGNECRAFT 788XCXM4L-12D Plug In Relay, 11 Pins, Square, 12VDC. More details: Plug In Relay, 11 Pins, Square Base Type, Contact Rating 16A @ 277VAC/28VDC, 12VDC Coil Volts, 3PDT Contact Form, Socket 5X853, G2035704, Contact Material Silver Alloy, Mechanical Flag Status Indicator, Manual Push To Test, Features Gold Flashed Contacts, Standards UL Listed, CE Marked, cUL