Schneider Electric 784XDXM4L-24A
Electromechanical Relay, 4PDT, 12A (Contact), 28VDC (Contact), AC/DC Output
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ11年前
Master Electronics
Lectro Components
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-40.94%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2014-09-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
TE Connectivity8-1419111-7
Electromechanical Relay 4PDT 6A 24VAC 192Ohm Socket
TE Connectivity1-1393154-2
Electromechanical Relay 24VDC 777Ohm 12A 4PDT(28x22.5x35)mm Plug-In Industrial Relay
Power Relay, 4PDT, 12 VDC, 6 A, PT Series, Socket, Non Latching
説明
Power Relay Electromechanical General Purpose 24VAC 15A 4PDT Solder/Plug-In Contacts 784 Series Full Feature
Schneider Electric General Purpose Relay; 15A; 4PDT; 24VAC; 14-Blade; LED; Mechanical Indicator; Test Button
Power Relay, 4Pdt, 24Vac, 15A, Socket; Contact Configuration:4Pdt; Coil Voltage:24Vac; Contact Current:15A; Product Range:784 Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:250V; Relay Terminals:Plug In Rohs Compliant: Yes |Schneider Electric/legacy Relay 784XDXM4L-24A
784 PLUG-IN RELAY; 4PDT; 15A; 24VAC
MAGNECRAFT 784XDXM4L-24A Plug In Relay, 14 Pins, Square, 24VAC. More details: Relay, Square Plug In Socket Mounting, 14 Pins, 4PDT Contact Form, 15 Contact Amp Rating (Resistive), 24VAC Coil Volts, Contact Material Silver Alloy, Socket Mfr. No. 70-784D14-1, Coil VA Rating 1.5, Hz 50/60, Features Locking Push Button, Mechanical Flag Indicator, Removable ID Tag, Bi-polar LED, Standards UL, CSA, CE