Schneider Electric 782XBXM4L-12D
DPDT 160 O 15 A at 120 V Plug In 782 Ice Cube Relay
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ11年前
Master Electronics
Newark
Farnell
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+453%
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Electromechanical Relay 12VDC 160Ohm 10A DPDT (44x22.5x41.9)mm Flange General Purpose Relay
Electromechanical Relay DPDT 10A 12VDC 160Ohm Through Hole
Electromechanical Relay 12VDC 160Ohm 10A DPDT (28x21.5x42.4)mm Socket General Purpose Relay
Weidmuller7760056050
Electromechanical Relay DPDT 10A 12VDC 160Ohm Plug-In
Weidmuller7760056068
Industrial Relay Module 2 CO 12VDC 10A Plug-In Connection
Power Relay 12VDC 10A DPDT(27.5x21x42)mm Socket
説明
Power Relay; Series:782; Coil Voltage VDC Nom:12V; Coil Resistance:160ohm; No. of Poles:2; Contacts:DPDT; Relay Mounting:Plug In; Carry Current:15A; Relay Options:Indicator Light&Test Button; Relay Terminals:Quick Connect ;RoHS Compliant: Yes
POWER RELAY, DPDT, 12VDC, 15A, PLUG IN;; POWER RELAY, DPDT, 12VDC, 15A, PLUG IN; Relay Type:General Purpose; Coil Voltage VDC Nom:12V; Contact Current Max:15A; Contact Voltage AC Nom:120V; Contact Voltage DC Nom:28V; Coil Resistance:160ohm; Contact Configuration:DPDT; MSL:-
MAGNECRAFT 782XBXM4L-12D Plug In Relay, 8 Pins, Square, 12VDC. More details: Relay, Square Plug In Socket Mounting, 8 Pins, DPDT Contact Form, 15 Contact Amp Rating (Resistive), 12VDC Coil Volts, Contact Material Silver Alloy, Socket Mfr. No. 70-459-1, 70-782D8-1A, Coil VA Rating 1.2, Hz 50/60, Features Locking Push Button, Mechanical Flag Indicator, Removable ID Tag, Bi-Polar LED, Standards UL, CSA, CE