TE Connectivity FN2010M-16-06
Power Line Filter General Purpose EMI 0Hz to 400Hz 16A 250VAC Quick Connect Flange Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ0年前
Electro Sonic
TME
Sager Electronics
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-86.96%
サプライチェーン
Introduction Date2025-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
Power Line Filters 250Vac 16A 0.7mH Faston EMI Filter
SINGLE PHASE CHASSIS MOUNT FILTER 250VAC 16A FASTON M TYPE
FN2010M-16-06, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
LINE FILTER 250VAC/VDC 16A CHASS
LINE FILTER 250VDC/VAC 16A CHAS
Power Line Filter, Emi, 16A, 250Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:250Vac; Current Rating:16A; No. Of Phases:Single Phase; No. Of Stages:1 Stage; Filter Input Terminals:Quick Connect; Capacitance:0.1Μf Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2010M-16-06
FN2010M-16-06 Current Rating: 16 A Input Termination Type: FASTON Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 2.13 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 3.69 mA Standard Performance Single Phase Filters Fn2010 & General Purpose Ac/dc Emc/rfi Filter | 16 A FASTON 2.13 mA | Part Number: FN2010M-16-06 | Internal Number: 817044-SF | TE Connectivity | Schaffner