TE Connectivity FN2010-30-08
Power Line Filter 0Hz to 400Hz 30A 250VAC Quick Connect Chassis Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ0年前
Mouser
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+124%
サプライチェーン
Country of OriginThailand
Introduction Date2001-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
AC/DC EMI FILTER 1-PH 250VAC 30A CHASSIS FN 2010 SERIES
EMI Line Filter Current Rating:30A; Indu
800049 30 Amp General Pourpose
FN2010-30-08, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
Filter AC/DC EMI 250V 50/60Hz 30A
Single Phase Chassis Mount Filter
Schaffner General Purpose Filters
Power Line Filters FN2010-30/08
LINE FILTER 250VAC 30A CHASS MNT
Emi Power Line Filter, 30A, 870Ua; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:250Vac; Current Rating:30A; No. Of Phases:Single Phase; No. Of Stages:1 Stage; Filter Input Terminals:Stud; Filter Output Terminals:Stud Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2010-30-08
Mains filter Dimensions L x W x H: 114 x 58 x 46 mm Resistance technical notation: 1M Temperature range: -25 ... +100 °C IEC-climate category: 25/100/21 Termination type: Screw Connector, M4 Attenuation @ 10 MHz: 70 dB Attenuation @ 150 MHz: 15 dB Number of Inductors L1: 1 Rated Inductance L1: 0.67 mH Rated voltage: 250 VAC Resistance: 1 MOhm