Samtec FFSD-05-S-20.00-01-N
".050"" Low Profile Tiger Eye™ IDC Ribbon Cable Assembly"
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Samtec
Datasheet1ページ8年前
Farnell
Electro Sonic
TME
Sager Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-9.93%
関連部品
Ribbon Cable, IDC Receptacle to IDC Receptacle, 20 Positions, 12 ", 304.8 mm, 1.27 mm"
Ribbon Cable, IDC Receptacle to IDC Receptacle, 10 Positions, 12 ", 304.8 mm, 1.27 mm"
Cable Assembly Flat 0.05m 30AWG 20 POS IDC Connector to 20 POS IDC Connector F-F IDT-IDT Bulk
Picoflex PF-50 IDT-to-Picoflex PF-50 IDT Cable Assembly, 0.07m Length, Tin (Sn) Plating, 14 Circuits
Cable Assembly Flat Ribbon 0.12m 28AWG 10 POS IDC Connector to 10 POS IDC Connector F-F IDT Bag
TE Connectivity57040-5
Ribbon Cable REORD 517-3365/40 40C GRY FLT CBL 100'
説明
Cable Assembly 0.5m 30AWG 1.27mm 10 POS IDC Connector F TIGER EYE™ Bulk
Cable, Idc Rcpt-Free End, 5P, 508Mm; Connector To Connector:Idc Receptacle To Free End; No. Of Positions:5Ways; Cable Length - Imperial:20"; Cable Length - Metric:508Mm; Connector Pitch:1.27Mm; Cable Pitch:0.635Mm; Product Range:Ffsdrohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. FFSD-05-S-20.00-01-N
LEAD, 1.27MM, IDC, 20IN, 10WAY; No. of Positions:10Ways; Cable Length - Imperial:20"; Cable Length - Metric:508mm; Connector Pitch:1.27mm; Cable Pitch:0.635mm; Product Range:Tiger Eye FFSD Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); Cable Assembly Type:Picoflex, Ribbon; Connector Type:IDC / IDT; Connector Type A:IDC Receptacle; Connector Type B:Free End; Contact Material:Beryllium Copper; Contact Plating:Gold Plated Contacts; Contact Termination:IDC / IDT; Gender:Receptacle; Jacket Colour:Grey; No. of Contacts:5Contacts; No. of Cores:10Core; No. of Rows:1Rows; Pitch Spacing:1.27mm