Samtec FFSD-05-D-20.00-01-N
Cable Assembly Flat 0.508m 30AWG 10 POS IDC Connector to 10 POS IDC Connector F-F IDT-IDT Bulk
Production
データシート & ドキュメント
Sager Electronics
Datasheet1ページ8年前
Datasheet1ページ7年前
Datasheet1ページ5年前
TME
Toby Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+117%
関連部品
Ribbon Cable, IDC Receptacle to IDC Receptacle, 16 Positions, 2 ", 51 mm, 1.27 mm"
Cable Assembly Flat 0.203m 30AWG 20 POS IDC Connector to 20 POS IDC Connector F-F IDT-IDT Bulk
Cable Assembly Flat 0.05m 30AWG 20 POS IDC Connector to 20 POS IDC Connector F-F IDT-IDT Bulk
説明
".050"" Low Profile Tiger Eye™ IDC Ribbon Cable Assembly"
RIBBON CABLE, IDC RCPT-RCPT, 10P, 508mm; Connector to Connector:IDC Receptacle Receptacle; No. of Positions:10Ways; Cable Length
Cable Assembly, Idc, 10 Conductor, 20", Grey; Connector To Connector:Idc Receptacle To Idc Receptacle; No. Of Positions:10Positions; Cable Length - Imperial:20"; Cable Length - Metric:508Mm; Connector Pitch:1.27Mm; Gender:Receptacle Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. FFSD-05-D-20.00-01-N
LEAD, 1.27MM, IDC, 20IN, 10WAY; No. of Positions:10Ways; Cable Length - Imperial:20"; Cable Length - Metric:508mm; Connector Pitch:1.27mm; Cable Pitch:0.635mm; Product Range:Tiger Eye FFSD Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); Cable Assembly Type:Picoflex, Ribbon; Connector Type:IDC / IDT; Connector Type A:IDC Receptacle; Connector Type B:IDC Receptacle; Contact Material:Beryllium Copper; Contact Plating:Gold Plated Contacts; Contact Termination:IDC / IDT; Gender:Receptacle; Jacket Colour:Grey; No. of Contacts:10Contacts; No. of Cores:10Core; No. of Rows:2Rows; Pitch Spacing:1.27mm; Row Pitch:1.27mm