Samsung Electro-Mechanics CL21B154KOANNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 150nF, Surface Mount, 0805 inch
IHS
Datasheet36ページ10年前
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-12-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
Samsung Electro-MechanicsCL05B154KO5NNNC
0402 16V X7R 0.15uF 10% multilayer ceramic capacitor
TAIYO YUDENHMK325B7154KN-T
Medium-High Voltage Multilayer Ceramic Capacitors, 100V, 0.15 uF, ± 10 %, 1210, X7R, RoHS
説明
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 0.15uF 16V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 16V 0.15muF ±10% X7R