Samsung Electro-Mechanics CL21B153KCCNNNC
CL21 Series 0805 0.015 uF 100 V ±10% X7R Multilayer Ceramic Capacitor
IHS
Datasheet36ページ10年前
Future Electronics
TME
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Samsung Electro-MechanicsCL10B153KB8NNNC
50V 15nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B153KB8NFNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.015 uF, 50 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL05B153KO5NNNC
16V 15nF X7R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.015uF 10% X7R 16V 0402 Paper T/R
0402 15 nF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENEMK105B7153KV-F
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0402 / 0.015 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
説明
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 15nF, Surface Mount, 0805 inch
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 0.015uF 100V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 100V 0.015muF ±10% X7R