Samsung Electro-Mechanics CL21A475KOCLRNC
16V 4.7uF X5R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Introduction Date2010-12-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 4.7uF 25volts X5R 10%
TAIYO YUDENEMK212BJ475KG-T
0805 4.7 uF 16 V ±10% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 4.7uF 10% X5R 6.3V 0805 Blister T/R
10V 4.7uF X5R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21A475MQFNNNE
6.3V 4.7uF X5R 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
説明
CAP CER 4.7UF 16V X5R 0805 / 4.7 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, +-15% TC, 4.7uF, Surface Mount, 0805 inch
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 4.7uF 16V X5R 10% SMD 0805 85C Cardboard T/R
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 16V 4.7muF ±10% X5R
Chip Capacitor (MLCC) 0805 4.7µF ±10% 16V X5R