Rubycon 50WXA150MEFC10X9
150uF 50V ±20% 300mA@120Hz Plugin, D10xL9mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ9年前
Master Electronics
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2012-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Wurth Elektronik860010574009
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEUFC1V151
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 35V 150muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEU-FC1V151B
PanasonicEEUFC1J151
FC Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 150muF 63V
KYOCERA AVXUPS1J151MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 35V 150muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
説明
Cap Aluminum Lytic 150uF 50V 20% (10 X 9mm) Radial 5mm 300mA 2000h 105C Automotive Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELECT, 150UF, 50V, 20%, RADIAL; Capacitance:150µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:10mm; Height:9mm; Lead Spacing:5mm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Operating Temperature Max:105°C; Series:WXA ;RoHS Compliant: Yes