ROHM UCR10EVHJSR039
Res Thick Film 0805 0.039 Ohm 5% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ5年前
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-6BWJR020V
Res Thick Film 0805 0.02 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BWJR022V
Res Thick Film 0805 0.022 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6CWJR020V
Res Thick Film 0805 0.02 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805JR-070R02L
125mW Thick Film Resistors ±5% ±1200ppm/℃ 20mΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP3-2176054-3
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.022ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0805
説明
UCR Series 0805 0.039 Ohm ±5% 0.33 W 0/+250 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 0.039ohm, 5% +/-Tol, 0,250ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR UCR 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.333W 1/3W 39mOhm 0/ +250ppm/C