ROHM UCR10EVHJSR011
Res Thick Film 0805 0.011 Ohm 5% 0.33W(1/3W) 50ppm/C to 450ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ5年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-6CWJR011V
Res Thick Film 0805 0.011 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 0.011 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±1500ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6BWJR011V
Res Thick Film 0805 0.011 Ohm 5% 0.5W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6CWJR010V
Res Current Sense Thick Film 0805 0.01 Ohm 5% 1/2W 75ppm/C Molded Paper T/R -.
Yageo GroupRL0805JR-070R01L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.01ohm, 0.0354V, 5% +/-Tol, 1500ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res 0805 0.01 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 0.011ohm, 5% +/-Tol, 450ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR UCR 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.333W 1/3W 11mOhm 250/ ±200ppm/C
11m¦¸ ¡À5% 333mW 50ppm/¡æ~350ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*650¦Ìm