ROHM MCR25JZHJ000
Res Thick Film 1210 0 Ohm 5% 1/4W Molded SMD Embossed T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ5年前
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
サプライチェーン
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1996-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-01
LTD Date2024-03-01
関連部品
Yageo GroupRC1210JR-070RL
Zero Ohm Resistor, Jumper, 1210 [3225 Metric], Thick Film, 500 mW, 2 A, Surface Mount Device
PanasonicERJ14Y0R00U
Yageo GroupAC1210JR-070RL
Zero Ohm Resistor, Jumper, 1210 [3225 Metric], Thick Film, 500 mW, 5 A, Surface Mount Device
KOA SpeerRK73Z2ETTD
Res Thick Film 1210 0 Ohm Pad SMD Automotive T/R
説明
RES SMD 0 OHM JUMPER 1/4W 1210 / 0 Ohms Jumper 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
MCR Series 1210 0 O Jumper Surface Mount Thick Film Chip Resistor
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR MCR 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.25W 1/4W 0Ohm 200ppm/C
RES 0.0 OHM 1/4W JUMP 1210 SMD
Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0ohm, Surface Mount, 1210