ROHM KTR25JZPF2700
Res High Voltage Thick Film 1210 270 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
関連部品
PanasonicERJ-P14F2700U
Res Thick Film 1210 270 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 270 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-U14F2700U
Res Thick Film 1210 270 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210FR-07270RL
Res Thick Film 1210 270 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1210FR-07270RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 270ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
PanasonicERJ-14NF2700U
Res Thick Film 1210 270 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
説明
Avnet Japan
KTR FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 270Ohm 0.333W 1/3W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 270ohm, 600V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
RES, 270R, 1%, 0.33W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 270ohm; Product Range: KTR Series; Voltage Rating: 600V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Toler