Renesas X9258TV24Z-2.7
Low Noise, Low Power, 2-Wire Bus, 256 Taps Quad Digital Controlled Potentiometer (XDCP™)
ドキュメント
Newark
Datasheet19ページ25年前
Integrated Device Technology
IHS
Renesas
SHENGYU ELECTRONICS
提供:Renesas
リリース日Aug 12, 2025
IPC準拠IPC-7351B
スタイルガイドの改訂バージョン 1.0 - Nov 1, 2024
データシートソースバージョン 6.00 - Dec 15, 2011
3か月間の傾向:
+0.00%
Introduction Date2004-04-26
関連部品
Analog DevicesAD5254BRUZ100
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Non-Volatile Linear 20-Pin TSSOP Tube
Analog DevicesAD5254BRU100
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Non-Volatile Linear 24-Pin TSSOP T/R
Digital Potentiometer (POT), Quad 256-Tap, with SPI Interface
Digital Potentiometer (POT), Dual 256-Tap, with SPI Interface
Analog DevicesAD5254BRUZ100-RL7
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Non-Volatile Linear 20-Pin TSSOP T/R
説明
RoHS Compliant CMOS GULL WING COMMERCIAL Digital Potentiometer 0C 100muA 7.8mm 100kOhm
±20% I2C 2.7V~5.5V 100kΩ TSSOP-24 Digital Potentiometers ROHS
Digital Potentiometer, Quad, Tssop-24; End To End Resistance:100Kohm; No. Of Pots:Quad; Control Interface:I2C; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 20%; Supply Voltage Min:2.7V; Supply Voltage Max:5.5V; No. Of Pins:24Pins Rohs Compliant: Yes |Renesas Electronics Corporation X9258TV24Z-2.7