Renesas X9251UV24IZ-2.7
Single Supply/Low Power/256-Tap/SPI Bus, Quad Digitally-Controlled (XDCP™) Potentiometer
ドキュメント
Integrated Device Technology
Datasheet21ページ21年前
Datasheet21ページ21年前
IHS
Renesas
Intersil
DigiKey
提供:Renesas
リリース日Aug 11, 2025
IPC準拠IPC-7351B
スタイルガイドの改訂バージョン 1.0 - Nov 1, 2024
データシートソースバージョン 7.00 - Jan 14, 2021
3か月間の傾向:
+0.00%
Introduction Date2004-04-26
関連部品
Ic,digital Potentiometer,cmos,tssop,24Pin,plastic Rohs Compliant: Yes |Renesas X9259UV24Z-2.7
X9258: 256 Position I2C 50 kOhm Quad Digital Controlled Potentiometer-SSOP-24
Single Supply/Low Power/256-Tap/2-Wire bus | IC DGT POT 50KOHM 256TAP 24TSSOP
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Non-Volatile Linear 24-Pin TSSOP T/R
説明
400¦ÌA ¡À300ppm/¡æ 50K¦¸ 256 4 2.7V Non-Volatile 5.5V SPI Potentiometer TSSOP-24 7.8mm*4.4mm*900¦Ìm
Digital Potentiometer ICs QD DCP 50KOHM 256 TAPS SPI
Ic,Digital Potentiometer,Cmos,Tssop,24Pin,Plastic
Digital Potentiometer, 4 Func, 50000ohm, Increment/decrement Control Interface, 256 Positions, CMOS, PDSO24