Red Lion Controls ZBG12002
Rotary Pulse Generator, Standard Duty, Single Output, 1200 Pulse Per Revolution
データシート
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet4ページ11年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+33.33%
関連部品
Transducer, Position; Plastic; + 15%; gt 1 million cycles; 1.81 in.; 10 Kilohms
Industrial Motion & Position Sensors DOES NOT incl MAGNET 4 mA to 20 mA output
890nm Through-Beam 9.53mm 70ns Buffer,Totem Pole 4.75V 5.25V , 30.99mm*6.35mm*10.8mm
OPB810W Series 30 V 890 nm 50 mA 26 AWG Phototransistor Slotted Optical Switch
Photointerrupter Transmissive 3.18mm Photologic, Open Collector, Inverter 5-Pin Bag
HoneywellHOA6990-T51
Photointerrupter Transmissive 3.18mm Photologic, Totem Pole, Buffer 5-Pin
説明
ENCODER OPTICAL QUAD CONNECTOR
ROTARY ENCODER OPTICAL 1200PPR
Red Lion Controls Zb G 1200Ppr Single Chnl
Red Lion 1200 PPR 6-Pin MS Connector
Encoder, 6000Rpm, 1-Ch, 24Vdc; Encoder Technology:Optical; Encoder Type:Incremental; Encoder Resolution:1200Ppr; No. Of Detents:0 Detents; Orientation:Right Angle; Push Switch:Without Push Switch; Encoder Mounting:Panel Mount Rohs Compliant: Yes |Red Lion ZBG12002