Recom Power RP10-2412SEW
10W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x1 1.6kV reg 4; V. In: 9-36; V. Out: 12; mA. Out: 830
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet7ページ6年前
Factory Futures
Recom Power
element14 APAC
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
TDK-LambdaPXD10-24WS12
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 0.83A 10W 4-Pin
TDK-LambdaPXD10-24WS15
DC-DC Converters, Power module type, Output: 10W, 15V, Isolated type
Recom PowerRP15-2412SFW
15W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x1 1.6kV reg 4; V. In: 9-36; V. Out: 12; mA. Out: 1250
Recom PowerRP15-2415SFW
15W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x1 1.6kV reg 4; V. In: 9-36; V. Out: 15; mA. Out: 1000
Recom PowerRP15-2412SFW/N
TDK-LambdaPXB15-24WS15/NT
Remote On/Off,OCP,OVP,SCP 400KHz(Typ) 15W 1A 15V 1 36V 9V Fixed 25.4mm*25.4mm*9.906mm
説明
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 0.83A 10W 5-Pin Tube
Dc-Dc Converter, 12V, 0.83A; Power Supply Applications:-; Input Ratio:4:1; Output Power Max:10W; No. Of Outputs:1 Output; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:830Ma; Output Voltage - Output 2:-; Width:25.4Mm Rohs Compliant: Yes |Recom Power RP10-2412SEW
CONVERTER, DC/DC, 10W, 12V, 2""X1""; DC / DC Converter Type:Isolated POL; DC / DC Converter Output Type:Fixed; Input Voltage DC Max:24V; No. of Outputs:1; Output Voltage Nom.:12V; Output Current Max:830mA; Output Power Max:10W; Depth:50.8mm; Width:25.4mm; Height:10.2mm; Approvals / Standards:(Not Applicable); Approval Bodies:UL; Efficiency Max:84%; External Depth:10.2mm; External Length / Height:50.8mm; External Width:25.4mm; Input Voltage Max:36V; Isolation Voltage:1.6kV; Operating Temperature Max:+85°C; Operating Temperature Min:-25°C; Output Current:830mA; Output Voltage:12V; Power Rating:10W; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)