Recom Power R-78K15-1.0
Switching Regulator, 1A, 400kHz Switching Freq-Max, Hybrid, PSIP3
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ2年前
JRH Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+16.48%
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2023-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
DC-DC CONVERTER, 1 OUTPUT, 18-36VIN, 15V/1A OUTPUT, SIP3, R-78K-1.0 SERIES
R-78K-1.0 Series Single Output 15 V 1 A Non Isolated DC/DC Converter - SIP-3
Module DC-DC 1-OUT 15V 1A 15W 3-Pin SIP Module Tube
Non-Isolated DC/DC Converters 18-36Vin 15Vout 1A
1A DC/DC-CONVERTER 'INNOLINE' SI
SwitchingReg 18-36V to 15V 1A THT
Dc-Dc Converter, 15V, 1A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:15W; Output Current Max:1A; Product Range:R-78K-1.0 Series; Dc/Dc Converter Mounting:Sip; Input Voltage Dc Min:18V Rohs Compliant: Yes |Recom Power R-78K15-1.0