Piher PT10LH01-501A2020
PT10 Series 500 Ohms 150 mW ±300ppm°C 10 mm Through-Hole Carbon Potentiometer
データシート
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet10ページ11年前
Mouser
関連部品
Trimmer Potentiometer Carbon 10mm Slotted Hole PT 10 LV 500 R
Res Carbon Film Trimmer 500 Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Bag
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.81 X 8.1 X 7.62mm) Pin Thru-Hole Bag
Trimmer, Cermet, 0.2W, 500ohm, 100V, 25% +/-Tol, 250ppm/Cel, 1 Turn(s)
PanasonicEVMAASA00B52
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 25% 3/10W 1Turn 3.6mm (7.8 X 6.9 X 7.6mm) Pin Thru-Hole Ammo Pack
TT Electronics25PR500LF
Cermet trimmer potentiometer, 500 Ω, 0.5 W, THT, on top, 25PR500LF
説明
Trimmer Potentiometers 500ohms 10mm Rnd Side adj
Trimmer/carbon 500Ohm linear 0.15W ±20%
10 mm Potentiometer Carbon resistive element
TRIMMER 500OHM 0.15W PC PIN SIDE