Panasonic TXS2-L2-12V
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12VDC / General Purpose Relay DPDT (2 Form C) Through Hole
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet7ページ26年前
Datasheet7ページ17年前
Factory Futures
Panasonic
element14 APAC
JRH Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-8.64%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicTXS2SA-L2-12V
TXS Series General Purpose 1 A DPDT 12 VDC 2 Coil Latching SMT Signal Relay
PanasonicTXS2SS-L2-12V
TX-S Series 1 A DPDT 12 VDC High Sensitivity Nominal Operating Power Relay
PanasonicTXS2SL-L2-12V
Very High Sensitivity Relay, 50 mW Nominal Operating
Latching Single Coil General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 1A 12VDC Coil Through Hole
G5V-2 Low Signal Relay Sealed Ultra Sensitive DPDT 1A 12VDC Through Hole Bulk
説明
DPDT PCB Mount Latching Relay 1 A, 12V dc For Use In Telecommunications Applications
RELAY, 1 A (SWITCHING), 110 VDC, SMALL POLARIZED, 1000 MW @ 500 VDC, PCB, 30 W
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Latched, 0.005A (Coil), 12VDC (Coil), 70mW (Coil), 1A (Contact), 110VDC (Contact), DC Input, Random, DC Output
Miniature Signal Relay; Series:TXS; Coil Voltage VDC Nom:12V; Coil Resistance:2057ohm; No. of Poles:2; Contacts:DPDT; Contact Voltage DC Max:30V; Contact Current DC Max:1A; Relay Mounting:PCB; Carry Current:1A; Coil Current:5.8mA