Panasonic SP4-L2-DC12V
Compact Power Relay, 4 Form C, 10A 250VAC 10A 30VDC, 2 Coil Latching
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet6ページ9年前
Electro Sonic
Factory Futures
element14
JRH Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+10.61%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2006-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicSP4-P-DC12V
Compact Power Relay, 4 Form C, 15A 250VAC 10A 30VDC, PC Board Terminal Type
PanasonicSP4-DC12V
Compact Power Relay, 4 Form C, 15A 250VAC 10A 30VDC
PanasonicSP4-PL2-DC12V
Compact Power Relay, 4 Form C, 15A 250VAC 10A 30VDC, PC Board Terminal Type, 2 Coil Latching
General Purpose Relay, LY Series, Power, Non Latching, 4PDT, 12 VDC, 10 A RoHS Compliant: Yes
RELAY, E-MECH, GEN PURP,4PDT, CUR-RTG 10A, CTRL-V 12DC, VOL-RTG 250/125AC/DC,14 PIN
Power Relay 12VDC 10A 4PDT(28x41.5x42.4)mm Socket
説明
Power Relay 12VDC 10A 4PDT(51x25.6x27.65)mm Plug-In
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 12V | Panasonic Electronic Components SP4-L2-DC12V
Relay Power 4PDT 250VAC 12VDC Quick Connect Carton/Case
SP Series 10 A 4PDT 12 VDC Socket Mount Polarized 2 Coil Latching Power Relay
Power/Signal Relay, 4PDT, Latched, 0.025A (Coil), 12VDC (Coil), 300mW (Coil), 10A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Socket Mount
POWER RELAY, 12VDC, 10A, 4PDT, PLUG-IN;; POWER RELAY, 12VDC, 10A, 4PDT, PLUG-IN; Relay Type:Latching; Coil Voltage VDC Nom:12V; Contact Current Max:10A; Contact Voltage AC Nom:250V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Resistance:480ohm; Contact Configuration:4PDT; Coil Type:DC
Relay, 4Pdt, 250Vac, 30Vdc, 10A; Contact Configuration:4Pdt; Coil Voltage:12Vdc; Contact Current:10A; Product Range:Sp Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Latching Dual Coil; Contact Voltage Vac:250V; Contact Voltage Vdc:30V Rohs Compliant: Yes |Panasonic SP4-L2-DC12V