Panasonic NC4EBD-JP-DC48V
Flat Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type, Sealed type
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet14ページ12年前
Panasonic
Electro Sonic
Future Electronics
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-07-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicNC4D-JP-DC48V
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 48V / General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) 48VDC Coil Through Hole
PanasonicNC4D-P-DC48V
Relay Power Transistor Drive Slim 250VAC 48VDC PC Pins Through Hole Carton/Case
PanasonicNC4D-DC48V
Relay Power Transistor Drive Slim 250VAC 48VDC Quick Connect Carton/Case
TE Connectivity8-1419111-1
TE Connectivity PT570048 Power Signal Relay 4 Form C 4PDT Momentary
TE ConnectivityPT570060
Electromechanical Relay 60VDC 4.845KOhm 12A 4PDT( (28mm 22.5mm 35mm)) Plug-In Industrial Relay
説明
General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) 48VDC Coil Through Hole
Relay Power Transistor Drive Flat 250VAC 48VDC PC Pins Through Hole Carton/Case
Power Relay 48VDC 5DC/2AAC 4PDT(38.1x28.34x10.9)mm THT
Rohs Compliant:Yes Rohs Compliant: Yes |Panasonic NC4EBD-JP-DC48V
Power/Signal Relay, 4PDT, Momentary, 0.015A (Coil), 48VDC (Coil), 720mW (Coil), 5A (Contact), DC Input, AC/DC Output