Panasonic HL1-HTM-AC24V-F
HL Series 15A SPDT 24 VAC Chassis Mount Space Saving General Purpose Power Relay
データシート & ドキュメント
element14
Datasheet6ページ18年前
Datasheet0ページ0年前
IHS
Electro Sonic
Future Electronics
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-09-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-30
LTD Date2020-06-01
関連部品
PanasonicHL1-H-AC24V-F
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output
PanasonicHL1-H-AC24V
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1200mW (Coil), 15A (Contact), 30VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Socket Mount
TE Connectivity8-1393239-7
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V / General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 12VDC Coil Through Hole
TE ConnectivityRTB14524
Power/Signal Relay, 1 Form C, Spdt, Momentary, 750Mw (Coil), 12A (Contact), Ac Input, Ac Output,
TE Connectivity1887113-3
Power Relay 24VAC 16A SPDT(29x13x26.7)mm Socket
説明
Power Relay 24VAC SPDT(43x20.6x34.4)mm Panel
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 24V
HL1 Relay (Top mount, Cd-Free)
RELAY, SPDT, 250VAC, 30VDC, 10A
Relay, Spdt, 250Vac, 30Vdc, 10A; Contact Configuration:Spdt; Coil Voltage:24Vac; Contact Current:10A; Product Range:Hl Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:250V; Contact Voltage Vdc:30V Rohs Compliant: Yes |Panasonic HL1-HTM-AC24V-F