Panasonic ETQP6F0R6BFA
FIXED IND 580NH 19A 1.44 MOHM / Power Choke Wirewound 0.58uH/0.54uH 20% 100KHz Metal Dust 19A 0.00144Ohm DCR T/R
EOL
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet6ページ13年前
Future Electronics
element14 APAC
element14
Panasonic SCT
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2001-07-30
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2018-10-31
LTD Date2019-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Wurth Elektronik744355256
WE-HCI SMD Flat Wire High Current Inductor | FIXED IND 560NH 20A 1.61 MOHM
ROHS3Compliant Wirewound Active WRAPAROUND Wirewound Inductor -40C~150C 80MHz 4.2mOhm Max 560nH
Inductor Power Molded Wirewound 0.56uH 20% 17A 0.005Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik744373680056
WE-LHMI SMD Power Inductor | FIXED IND 560NH 19A 1.8 MOHM SMD
General Purpose Inductor, 0.6uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 7636
Inductor Power Shielded Wirewound 0.56uH 20% 100KHz 15Q-Factor Carbonyl Powder 25A 0.0018Ohm DCR 4040 Automotive T/R
説明
General Purpose Inductor, 0.58uH, 20%, 1 Element, Powdered Metal-Core, SMD, 4949
PCC-D126F SERIES WIRE-WOUND SMD INDUCTOR W/ METAL CORE,0.58 UH +/-20% 19A IDC
POWER INDUCTOR, 580NH, SHIELDED, 19A; Inductance: 580nH; RMS Current (Irms): 19A; Inductor Construction: Wirewound; Saturation Current (Isat): -; Product Range: -; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 6mm; DC Resistance Max: