Panasonic ETQP5M330YFM
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Metal Composite-Core, SMD, 3028
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet20ページ4年前
Future Electronics
Newark
Farnell
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-77.08%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2010-09-30
関連部品
Fixed Inductor Nonstandard 33µH ±20% 3.5A 112mΩ 6MHz 20@100kHz
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 3.5A 0.057Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 2.5A 0.0936Ohm DCR 3939 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 3.5A 53mOhm DCR Blister T/R
TAIYO YUDENNS12575T330MN
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 3.48A 0.0468Ohm DCR T/R
説明
Power Choke Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Metal Composite 3.3A 0.132Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
ETQP5M SERIES WIRE-WOUND SMD INDUCTOR W/ METAL CORE,34 UH +/-20% 3.3A IDC
Panasonic ETQP5M330YFM - Power Inductors for Automotive application
FIXED IND 33UH 3.3A 132 MOHM SMD
PCC-M0754M SERIES POWER CHOKE COIL / POWER CHOKE COIL, 33UH, 20%
PCC-M0754M 2-SMD J-Lead 0.335Lx0.315W 8.50mmx8.00mm 33muH
100KHz 4.8A 3.3A 33¦ÌH 132m¦¸ ¡À20% 8.5mm*8mm*5.4mm
Fixed Inductors 33 UH 20% 3.3A
Power Inductor, 33Uh, Shielded, 4.8A; Inductance:33Μh; Rms Current (Irms):3.3A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):4.8A; Product Range:Pcc-M0754M Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.132Ohm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ETQ-P5M330YFM