Panasonic ETQP4M4R7KVC
11.2A 4.7uH ±20% Integrated molded inductor 13.9A SMD, 10.7x10mm Power Inductors ROHS
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet12ページ8年前
Datasheet12ページ9年前
Newark
Panasonic SCT
TME
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-06-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 8.2A 0.0155Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 19Q-Factor Ferrite 6.8A 0.0155Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 5.5A 0.0125Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10145T4R7NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 5.03A 0.01728Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10165T4R7NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 5.88A 0.0135Ohm DCR T/R
CoilcraftDR0810-472L
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 4.5A 0.016Ohm DCR T/R
説明
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Metal Composite-Core, SMD, 4239
Ind Chip Power Choke Coil Shielded 4.7uH 20% 100KHz Metal 11.2A Emboss T/R
Avnet Japan
ETQ-P Series 4.7 uH ±20% 11.2 A 12.98 mOhm SMT Shielded Wirewound Inductor
INDUCTOR, POWER, 4.7UH, 9.2A, 20%, SMD; Inductance:4.7µH; RMS Current (Irms):9.2A; Inductor Construction:-; Saturation Current (Isat):13.9A; Product Range:ETQP Series; Inductor Case / Package:-; DC Resistance Max:0.01298ohm RoHS Compliant: Yes